Rohamokat okozó, mérgező préselt kutyacsont vagy rágófalat kerülhetett forgalomba, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is vizsgálja a termékeket. Leginkább az internetes oldalakon vásárolt termékekkel lehet probléma.
Tántorogni kezdett a kutya
A kutyus néhány napja tántorogni kezdett, majd elvesztette járóképességét. „Ahogy az ügyeletre értünk, az állatorvos egyből azt kérdezte, hogy nem kapott-e valamilyen rágócsontot, mivel több ilyen esetről olvastak különböző fórumokon” – írta a Telexnek az egyik olvasója. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Infúziót kapott
Az állatorvosnál infúziót kapott a kutya, de nem segített az állapotán, az állat epilepsziás rohamokat és pánikrohamot kapott, sírt és bevizelt. „Pár óra elteltével a kistestvérénél is ugyanilyen tünetek jelentkeztek. Ezelőtt mindkét kiskutyánk teljesen egészséges volt, és nem férhettek hozzá semmilyen toxikus anyaghoz” – írta az olvasó.
Két kutyát kezelnek
Az Állatorvostudományi Egyetem Klinikáján megerősítették, hogy kezelnek két fiatal kutyát ilyen tünetekkel. Mivel azonban az ügyben még csak adatgyűjtés folyik, kell néhány nap, hogy az intézmény pontosabb tájékoztatást adjon.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Interneten vásárolt rágócsont
A Szentendrei Kutyakórház közösségi oldalon így fogalmaznak: “Amennyiben kedvencüknek préselt rágócsontot vagy marhabőr alapanyagú rágófalatot vásároltak, kérjük, hogy ne adják oda kutyájuknak! Az elmúlt hónapokban több, alapvetően egészséges kutyáknál jelentkező súlyos tünetekkel (hallucináció, nyálzás, félelem és epileptiform görcsök) járó esetet regisztráltak Németországban és hazánkban is, melyekben az egyetlen közös pont az internetes webáruházban vásárolt rágócsontok voltak. Egyelőre vizsgálják, pontosan milyen toxin okozza a rohamokat.”
Németországban is baj van
Egy német hírportál szerint az ottani állatorvosok szintén találkoztak már a jelenséggel, és más országokból is értesültek a problémáról. Egy hannoveri állatkórház szakembere azt mondta, hogy először azt hitték, a beteg kutyák csak összeszedtek valamit az utcáról. A rágókák akkor lettek gyanúsak, amikor az állatok a sikeres kezelések után hazatérve megint elkezdték ugyanazokat a tüneteket produkálni.
Vizsgálódik a magyar hatóság
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál is értesültek az esetről, és már vizsgálják a kutyaeledelekkel kapcsolatos bejelentéseket. A termékekből mintákat vesznek, és laboratóriumban vizsgálják majd meg őket. Addig is érdemes elkerülni ezeket a termékeket. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: illusztráció