Újfajta csalási módszer terjed. Az adóhatóság figyelmeztet arra, hogy miként próbálják becsapni a gyanútlan áldozataikat a rosszindulatú személyek.
Így akarják átverni az embereket
Telefonhívással próbálnak áldozatokat gyűjteni az újfajta csalási módszerrel dolgozók. A kiszemeltnek azt mondják, rezsitartozása van. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Ezeket próbálják megkaparintani a csalók
A csalók a telefonhívás során adatokat kérnek, és gyakran pénzt is megpróbálnak kicsikarni a mit sem sejtő áldozatoktól.
Hirdetés
Az adóhatóság figyelmeztet
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) felhívja a lakosság figyelmét, hogy nem tartozik a feladataik közé a rezsitartozás behajtása. Munkatársaik nem fognak telefonon felkeresni senkit áram- és gáztartozás kapcsán.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Ezek is érdekelhetnek!
- Eltévedt a markolóval, az M6-os autópályán kötött ki
- Műanyag rendőr áll szolgálatba Nógrád megyében
- Spirituális terápiát tartott egy nő az egyik ráckevei panzióban, 160 eurót kért a “megtisztulásért”, amelyhez kábítószeres ital is járt
Ki kezeli a rezsitartozásokat?
A NAV közleményben jelezte, hogy a rezsitartozásokat a bírósági végrehajtó kezeli a közös költséghez és a vízdíjhoz hasonló módon.
Végrehajtás előtt szinte mindig jön levél
Nem történhet meg az, hogy egyszer csak derült égből villámcsapásként megjelennek a végrehajtók az ajtó előtt. A NAV a végrehajtást megelőzően szinte mindig hivatalos levelet küld.
Ezt érdemes még tudni
A hivatalos levélben először felszólítják az adóst, hogy fizesse be az elmaradt hátralékát. Amennyiben valakit a NAV munkatársai személyesen keresnek fel, akkor szolgálati igazolvánnyal igazolják magukat.
Apróhirdetésekkel is próbálkoznak a csalók
A rendőrök nemrég figyelmeztetést adott ki az apróhirdetős csalók kapcsán. A módszer lényege, hogy vevőként jelentkeznek egy apróhirdetésre, majd egy csomagküldő szolgáltatással akarják átvenni a terméket. Üzenetben azonban hamis linket küldenek, ahol elvileg a fizetést és a csomagfeladást lehet intézni.
A weboldal valódinak látszik
Elsőre fel sem tűnhet az embernek, hogy mi is történik valójában. A linkre kattintó személy láthatja a bankok listáját, amiből ki tudja választani azt, ami a saját bankjának látszó oldalra vezet.
Megtévesztésig hasonlítanak a weboldalak az eredetihez
A bejelentkezési oldalak rendkívül hasonlóak az eredeti oldalakhoz, ám ha valaki itt megadja az adatait, a csalók kezébe kerülnek azok.
Mindig érdemes résen lenni!
Mielőtt bárki megadná személyes adatait, vagy pénzügyi tranzakciót bonyolítana le, minden esetben ellenőrizze a böngésző címsorát. A honlapok elérhetőségei felfedik a hamis linkekkel trükköző csalókat. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: Illusztráció – Forrás: Archív