Adathalászok próbálnak bankkártya-adatokhoz jutni a Jófogás oldalán. A problémára maga a honlapot üzemeltető cég is felhívta a figyelmet.
Adatokat próbáltak lopni
A Jófogás arra kérte a felhasználóit, hogy semmilyen esetben se adják meg idegeneknek a bankkártyához tartozó adataikat, mivel egyesek pont ezeket az adatokat akarják tőlük megszerezni – írja a 24.hu.
Hirdetés
Ne nyissuk meg a linkeket!
A bankkártyás csalók gyakran linkeket küldenek a gyanútlan felhasználóknak, melyre kattintva a vásárlók elvégezhetik a tranzakciót, csak ezzel nem a Jófogás-féle vásárlást intézik el a vásárlók, hanem a csalónak küldik el a pénzüket.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Az adatokat sem szabad megadni
„Ha a linket mégis megnyitotta, utána legalább ne adja meg a kártyaadatait” – figyelmeztetett a cég.
Üzenetküldő rendszeren keresztül próbálkoznak
A Jófogáshoz több felhasználótól is érkezett bejelentés, amelyek szerint a Viberen, valamint más üzenetküldő alkalmazásokon keresztül keresték fel őket idegenek, akik rossz magyar helyesírással érdeklődtek a meghirdetett termékeik iránt – írja a hírportál.
Jól felépítik a hasonló csalásokat
A netes csalók a megtévesztés érdekében használhatják az egyes oldalak logóit és színeit, amelyek megkülönböztethetetlenül hasonlíthatnak az eredeti oldaléra, de ne feledkezzünk meg róla, hogy ez csalás. A csalók a jól felépített kamuoldalaikkal a bankkártya-adatokra kérdeznek rá, ezeket sosem szabad megadni!
Ezekre figyeljünk
Ha olyan üzenetet kapunk egy netes vásárlás során, amely láthatóan rossz magyar nyelvvel íródott, akkor azt ne nyissuk meg, tanácsolja a Jófogás, hiszen ezeket az oldalakat fordító programokkal hozzák létre internetes csalók.
Vigyázzunk a linkekkel!
Természetesen azokra a linkekre se kattintsunk rá, amelyeket csak azért küldtek – például a Jófogás üzenetküldő rendszerén, Viberen, SMS-en keresztül –, hogy azokon keresztül hagyjuk jóvá a vásárlást. Ezeken a kamuoldalakon a privát adatainkat se adjuk meg!
Fontos tudni
A Jófogás oldalán egyik félnek sem kell előre megadnia a bankkártya-adatait egy másik fél részére, és ezt nem is javasolják bárkinek, hogy így tegyen. Amennyiben, ha valaki mégis erre kérne minket, hogy adjuk meg neki a személyes adatainkat, akkor azt tagadjuk meg, és semmiképp se küldjük el neki az adatainkat.
Ha lehet, ne utaljunk előre
Szintén javíthatja a biztonságos, internetes vásárlást, ha a megvásárolni kívánt terméket nem előre, hanem utólag fizetjük ki, utánvétellel. A Jófogás oldalán nem indokolt a termék átvételét megelőzően fizetni az eladónak.
Így próbálnak fellépni a csalók ellen
A Jófogás kiemelte, hogy komolyan fellépnek a netes csalók ellen, és mindent megtesznek a vásárlóik biztonsága érdekében. Ezért az oldal felhívja a vásárlók figyelmét a biztonságos vásárlásra, továbbá a gyanús adatszolgáltatások elkerülésére is. Az oldal ezen felül folyamatosan monitorozza a feladott hirdetések valóságtartamát. A visszaélésekkel szemben büntetőfeljelentést tesznek, ahogy ebben az ügyben is arra készülnek.
Kiemelt kép: Rendőrautó – Forrás: BudaPestkörnyéke