A Kiskunhalasi Járási Ügyészség hamis tanúzás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat egy nővel szemben, aki ügyvédje és annak férje segítségével készített hamis végrendelet azért, hogy megszerezze meghalt ismerőse örökségét.
Öröklési szerződést kötöttek
A mélykúti nő, miután megismerkedett egy helyi idős asszonnyal, öröklési szerződést kötött vele. A fiatal nő azonban nem törődött gondozottjával, ezért a szerződést 6 év után, 2010-ben, közös megegyezéssel, felbontották.
Rokona gondozta az asszonyt
Az idős asszonyt ezután az egyik rokona gondozta, akit ennek fejében örökösévé tett meg. Az asszony 2018 májusában meghalt, amiről utólag a korábbi gondozó is tudomást szerzett.
Tudott a pénzről
A fiatal nő korábbi bizalmas viszony miatt tudta, hogy a meghalt idős asszonynak az ingatlanán kívül mintegy 10 millió forint megtakarítása és értékpapírja van.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Hamis végrendelet
A nő elhatározta, hogy a hagyatékért örökösként jelentkezik, de ehhez egy hamisre volt szüksége.
Keresett egy ügyvédet
Ennek érdekében felkeresett egy Bács-Kiskun megyei ügyvédet, aki vállalta, hogy a örökség megszerzéséhez szükséges hamis végrendelet elkészíti.
Az ügyvéd hamisított egy végrendeletet
Az ügyvéd a végrendeletet az asszony halála előtti időpontra eső keltezéssel látta el, majd ellenjegyezte, továbbá házastársával, mint tanúval aláíratta.
Jelentkezett a közjegyzőnél
A hamis végrendeletet az álörökös a hagyatéki ügyben eljáró közjegyzőhöz 2018. július 5-én benyújtotta, melynek érvényességéről ügyvédjével együtt nyilatkozatot tettek.
Bírósági eljárás indult
A hamis végrendelet alapján a nő az idős asszony mélykúti ingatlanát végrendeleti örökösként megszerezte. Később a bíróságon eljárás indult azért, hogy a hamis végrendeletet érvénytelenítsék és az ingatlant ne lehessen eladni, ezért a bíróság elidegenítési és terhelési tilalmat jegyzett be rá.
Vádat emeltek ellenük
Az ügyészség a nő a férje és az ügyvéd ellen vádat emelt hamis tanúzás és közokirat-hamisítás miatt. Felfüggesztett börtönbüntetést kért rájuk, továbbá azt, hogy a bíróság az ügyvédet tiltsa el a jogi tevékenység gyakorlásától. A szabadlábon lévő vádlottak bűnösségéről a Kiskunhalasi Járásbíróság fog dönteni.
Kiemelt kép: illusztráció