Második világháborús szovjet légibombát találtak Csepelen, a Fácánhegyi úton egy építési területen, a hatástalanítás idejére a területet százméteres körzetben kiürítik – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede.
Építési területen
A tájékoztatás szerint a főváros 21. kerületében szerdán találták meg a zárt építési területen a robbanótestet. A tűzszerész járőrparancsnok megállapította, hogy egy száz kilogrammos, második világháborús, éles orrgyújtószerkezetű szovjet légibomba került elő. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiürítik a területet
Ahhoz, hogy a robbanótestet elszállíthassák, a helyszínen hatástalanítani kell. Ennek idejére a rendőrök a területet százméteres körzetben kiürítik.
Decemberben egy 500 kilós amerikai légibombát találtak a csepeli Petróleum-öbölben
Ahogyan azt a BudapestKörnyéke.hu is megírta egy kotróhajó dolgozói medertisztítás közben bukkantak a nagyméretű robbanóeszközre a csepeli Petróleum-öbölben.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Hatástalanítani kellett
A kiérkező tűzszerész járőrparancsnok akkor megállapította: ahhoz, hogy a robbanótestet el tudják szállítani, a helyszínen hatástalanítani kell. A biztonságos hatástalanításhoz a rendőrök mintegy 800 méter sugarú körben lezárták az érintett területet, december 22-én.
Bombatámadások fél éven át
Ahogy a mult-kor írt róla korábban, 1944. áprilisától, több mint fél éven keresztül heti rendszerességgel érte amerikai bombatámadás a magyar fővárost. Az első napon több száz, bombázó által kieresztett töltet érte el Ferencvárost és Csepelt, ezernél is több halálos áldozatot okozva a meglepett Budapestnek
Csepel, a stratégiai hely
A csepeli gyárak fontos szerepet játszottak a Magyar Királyi Honvédség és a Wehrmacht hadianyag-ellátásában, de még nagyobb szerepet tulajdonítottak a támadók az olajfinomítóknak és a petróleumkikötőnek is, ahol a németek számára oly fontos román olajat is tárolták.
Gyújtóbombákkal szórták
A kőolajat leginkább gyújtóbombákkal szórták, melyek általában félórás késleltetésre voltak beállítva, robbanásuk után lángba borítva a tartályokat. A Weiss Manfréd konszern csepeli ipartelepe ellen a legkoncentráltabb támadás 1944. július 27-én folyt.
Bomba a Dunában
A Kékvillogó.hu tavaly szeptemberben írt arról, hogy egymázsás szovjet légibombát találtak a Dunában, Budapest belvárosában. A robbanótestet szeptember 12-én, hétfőn emelték ki.
Nem mindennapi gyakorlás
Gajdos Milán főhadnagy, az MH tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje közölte: a katasztrófavédelem tűzoltó búvárai bukkantak a robbanóeszközre dunai gyakorló merülésük közben az Erzsébet híd és a Lánchíd közé eső fővárosi folyamszakaszon.
Éles a szerkezet
A tűzszerész búvárok megállapították, hogy egy második világháborús, szovjet gyártmányú légibomba szunnyadt a folyómederben, élesített gyújtószerkezetekkel. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.
Kiemelt kép: a Csepelen decemberben talált bomba. Fotó: H 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred/Facebook