Amint arról korábban beszámoltunk, egy 18 esztendős fiatalember dobta el életét fővárosi otthonában, az önakasztást élőben, online közvetítette egy közösségi felületen. A chatszobában többen látták, nézték, senki nem volt azonban, aki segített, vagy segítséget kért/hívott volna. A BRFK   Budapesti Rendőr-főkapitányság segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette miatt nyomoz – írta néhány nappal ezelőtt a Belügyminisztérium Rendészeti Államtitkársága. 

Egy járókelő talált rá 

Az eset áprilisban történt egy budafoki házban, ahová tűzoltók és rendőrök érkeztek a tragédia napján. A közeli állatorvoshoz tartott egy járókelő, aki az ominózus délelőttjén vette észre, hogy a kapun belül valaki lóg az egyik fán. A fiú fülén egy fejhallgató volt. Az illető a látványtól sokkot kapott, de azonnal értesítette a hatóságokat. Az utcabeliek között azonnal elterjedt a hír, az szemtanúk szerint az áldozatot sokáig le sem vágták a kötélről. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Egy fára akasztotta fel magát 

Az ingatlan  azóta üresen áll, csak bizonyos időközönként ürítik ki a postaládát. A Blikk azt írja, a hatalmas, kétszintes házban korábban egy idős asszony lakott, ám a halála után az örökösei kiadhatták az ingatlant albérletbe.  Az áldozat, József, ugyan magyar származású, de külföldi állampolgár, akinek a lakcíme sem Magyarországon található. A nyomozók már a kezdetektől fogva rendkívüli halálesetként kezelték az ügyet, ám mivel az elhunyt fiatalember fivére jelezte a zsaruknak, hogy furcsaságokat fedezett fel a közösségi médiában az eset körülményeivel kapcsolatban, az életvédelmi osztály folytatta a vizsgálatot.

Senki nem hívott segítséget 

A nyomozóknak azóta sikerült beazonosítaniuk több olyan személyt is, aki végignézte az öngyilkosságot, ám nem tett semmit, még csak a segélyhívót sem értesítették. A törvény szerint az, aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, akár 2 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntetendő.

A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Patkánymérget evett 

2023-ban, egy kismama hívta a rendőrséget. Azt mondta, hogy egy ezer éve nem látott ismerőse öngyilkos akar lenni valahol – nagyvonalakban ennyi volt az első hír, amit a rendőröknek mondott egy aggódó nő. A bejelentő a közösségi médiában látott egy videót, amelyen ismerőse öngyilkossági szándékkal patkánymérget evett.

A nő próbált kapcsolatot tartani az ismerősével

Sajnos azt nem tudta, hány éves, hol lakik, honnan posztolt és mi a telefonszáma. Csak egy nevünk volt a rendőröknek, ez alapján próbálták tartózkodási helyét megállapítani, a bejelentő eközben közös ismerőseiktől próbált közelebbit megtudni.

Pomázra mentek a rendőrök

A percek óráknak tűntek, az idő szorított és sürgetett, mihamarabb rá kellett találni a bajba jutott férfire, aki gyakorlatilag a világ bármely pontján lehetett. Fél órával később végre felbukkant egy pilisszentiváni, majd a bejelentő segítségével egy pomázi cím, ám hiába siettek a szentendrei zsaruk kiderült, ott bizony nem lakik. 

Bevallotta az öngyilkossági szándékát 

A helyi körzeti megbízott és közlekedési kollégája azonban a terepszemle közben összeszedett információmorzsák alapján belőtte, ki lehet a keresett férfi és hol lakhat. Egy harmadik címen aztán végre megtalálták. Először tagadta öngyilkossági szándékát, végül bevallotta, szerelmi csalódását próbálta a patkányméreggel megszűntetni. A rendőrök mentőt hívtak, miközben vigyáztak az egyre rosszabbodó állapotú férfire, aki időben kórházba került, ahol gyomormosás várt rá. 

Van segítség!

Ha öngyilkossági krízisben van, öngyilkossági gondolatok foglalkoztatják, akkor a nap 24 órájában az ország egész területéről (mobilról és vezetékes telefonról) ingyenesen hívhatja a 116-123 lelki elsősegély szolgálatot.  A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket. 

Kiemelt kép: budafoki rendőrkapitányság