V. János továbbra sem kért bocsánatot a 18 halálos áldozat szeretteitől. Az egyik hozzátartozó elképesztőnek tartja, hogy valakit, aki egy akkora hibát elkövetett, mint a buszsofőr, jogok garmadája illeti meg.

Így történt a tragédia

18-an vesztették életüket az öt évvel ezelőtt történt veronai buszbalesetben. Egy sítáborból hazafelé tartó autóbuszt V. János egy betonpillérnek kormányozta. Miután a becsapódás megtörtént, a jármű kigyulladt. A sofőrök a baleset előtt nem sokkal váltották egymást. A katasztrófát az okozhatta, hogy a vezető alvászavarban szenvedett, a busz pedig számos átalakítás következtében alkalmatlan volt a közlekedésre. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Így védekezett a buszsofőr

A buszsofőrt azzal vádolták, hogy elaludt a volán mögött, ez okozta a szerencsétlenséget. V. János viszont azt állította, hogy nem ő vezette a buszt a baleset pillanatában, hanem a váltótársa. Ő nem élte túl a tragikus ütközést. Szendrei Endre az unokahúgát vesztette el a balesetben. „A vétkes sofőrre nem tudunk úgy tekinteni, mint egy normális emberre. Hogy egy 18 halálos áldozatot követelő baleset okozója nem kér bocsánatot, az mindenképpen őt minősíti.” – mondta a nagybácsi.

 

Védik a jogszabályok

„Ez egy súlyos etikai kérdés, ennek pedig semmi köz nincs ahhoz, hogy az illető bűnös vagy sem. V. János nem tudta a feladatát teljesíteni, vagyis nem hozta haza a gyerekeket és kísérőiket Magyarországra” – fogalmazott a gyászoló hozzátartozó, aki elképesztőnek tartja, hogy valakit, aki egy akkora hibát elkövetett, mint V. János, jogok garmadája illet meg.

A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Nemsokára szabadulhat

„A sofőr első fokon az Olaszországban maximálisan kiszabható 18 éves ítéletet kapta, de mára eljutottunk odáig, hogy a kedvezményekkel akár négy év letöltése után szabaduljon. Hozzáteszem, az olasz törvények azt is megengedik, hogy egy elítélt félidőben kérheti, hogy a hátralevő részre házi őrizetbe helyezzék. Szerencse, hogy a magyar szabályozás ezt a lehetőséget nem ismeri” – idézte fel Szendrei Endre.

Nem tudják, milyen körülmények között él

A gyermekeiket és egyéb szeretteiket gyászoló hozzátartozók semmilyen információt nem kaptak arról, hogy a sofőr hogyan él a börtönben. „Az igazság az, hogy nem is nagyon vagyunk rá kíváncsiak. Csak felbosszantanánk magunkat, ha megtudnánk, hogy milyen kényelmes körülmények között tölti a mindennapjait” – írja a Ripost.

Eladta az ottani lakását

„Biztos forrásból a tudomásomra jutott, hogy V. János nevén Békéscsabán volt egy lakás, amit a baleset után eladott, de egy nyaralóról is hallottam. Utána az élettársa azóta vásárolt házában laktak együtt, ahol szeptemberben őrizetbe vették” – mondta korábban Szendrei Endre.

Kártérítést kell fizetnie

Bár a túlélőknek és a családtagoknak a biztosító már fizetett, V. János ellen meghozott olaszországi ítélet a börtönbüntetés mellett kártérítést is tartalmaz. Csakhogy az érintettek automatikusan nem juthatnak hozzá, polgári pert kell indítaniuk itthon, hogy behajthassák az olasz határozatban foglaltakat.

Mindent eladott a baleset után

Szendrei Endre azt mondja, hogy V. Jánosnak a magánvagyonából kellene kifizetnie a kártérítéseket. Csakhogy a jelek szerint megszabadult mindenétől. Ha nem lesz mit behajtani a sofőrön, a gyakorlat szerint megterhelhetik a jövőbeni járandóságait – tette hozzá.

„Engem nem a pénz érdekel”

„Azt szeretnénk, ha a bíróság elrendelné, hogy V. Jánosnak a tragédia bekövetkeztekori anyagi helyzetét vegyék alapul, és ez a tulajdonos céget is érintené, hiszen akkoriban rendkívül magas árbevétellel és gépjárműparkkal rendelkeztek. Néhány éve persze, tettek lépéseket, így mára már koránt sincs akkora vagyonuk. Engem nem a pénz érdekel, elsősorban az a célom, hogy precedenst teremtsünk, hogy láthassák az emberek, ha tragédia éri őket, nem csak arról szól a történet, hogy mennyire próbálják őket kisemmizni. Fontos, hogy ne játszhassák ki a vagyonukat a feltételezett elkövetők még az ítélet előtt, ne tudjanak kimenekülni anyagilag+ – mondta Szendrei Endre.

Százmillió forintot kéne fizetnie

A lap hozzáteszi, hogy amennyiben visszarendeznék V. Jánosnak a tragédia idején lévő vagyoni helyzetét, vélhetően még akkor sem tudná törleszteni a számlát. Ugyan az összeg minden személyre összegszerűen meg van állapítva, összességében a százmilliós tételt bőven elérheti. A Kékvillogó.hu legfrissebb híreit ide kattintva éred el.

Kiemelt kép: A veronai buszbaleset helyszínén készült felvétel – Forrás: Olasz katasztrófavédelem