Amint arról beszámoltunk, szerda reggel nyomozók lepték el a 3. kerületi önkormányzat épületét. Ezzel egyidejűleg Kiss Lászlónál is házkutatást tartottak. Ezután őrizetbe vették a polgármestert. A DK-s polgármester őrizetbe vételét ügyvédje is megerősítette. Az önkormányzat közleményt adott ki. Gyurcsány Ferenc politikai okot sejt az ügy hátterében.
Négy nyomozó ment a hivatalba
Az óbudai önkormányzat sajtóosztálya közleményben tudatta, hogy a korábbi nyomozati cselekményeket folytatva a Központi Nyomozó Főügyészség jelenleg ismét házkutatást tart Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatnál. „Négy nyomozó tartózkodik a hivatal épületében, akikkel mindenben együttműködünk, a kért szkennelt iratokat hiánytalanul átadjuk”.
Kiss László otthonába mentek a nyomozók
A közleményükben azt írták, hogy kora reggeli órákban Kiss László polgármesternél is házkutatás volt, de ezzel kapcsolatban további információ nem áll az önkormányzat rendelkezésére. Feltehetően innen vitték be a polgármestert. Az őrizetbe vételét Zamecsnik Péter, Kiss László ügyvédje is megerősítette.
Egy korábbi ügy miatt mentek ki a nyomozók
„A mostani nyomozati cselekmények a márciusban, az önkormányzati választási kampányban zajlott kutatások folytatásai, amelyek egy 2022-es, az akkori országgyűlési kampányban indított ügyhöz kötődtek. Ismét megerősítjük, hogy az önkormányzat valamennyi szerződése szabályos és valós teljesítésen alapul, ami kizárja a jogszerűtlenséget vagy a fiktivitást” – írták.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Nem tájékoztatták az önkormányzatot
A közleményben arról is írtak, hogy az ügyészségi nyomozást a kezdetektől a kormánypárthoz kötődő sajtó „jólértesültsége” jellemzi, rendszeresen tettek közzé állítólagos részleteket állítólagos vallomásokból, miközben például Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat semmilyen tájékoztatást nem kapott a nyomozó hatóságtól. „A szivárogtatások miatt dr. Kiss László korábban feljelentést tett, hogy derüljön ki, az ügyészségtől származnak-e a propagandasajtóban megjelent állítások. Ebben az ügyben, feljelentőként éppen a múlt héten hallgatta meg a polgármestert a rendőrség” – közölték.
Letartóztatták az alpolgármestert
Mi is beszámoltunk róla, hogy júniusban letartóztatták Czeglédy Gergőt, Óbuda MSZP-s alpolgármesterét. Az alpolgármestert minősített hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével gyanúsították meg, és egyhónapos letartóztatását rendelték el, valamint annak az önkormányzati cégvezetőnek a letartóztatását is, akit ezen bűncselekmény bűnsegédként történő elkövetésével gyanúsítanak.
100 milliós kenőpénz?
Az ügyészség szerint 100 milliót kaphatott Óbuda MSZP-s alpolgármestere azért, hogy közbenjárjon a kerületi reklámhelyek ügyében. Karácsony Gergely, az ügy kirobbanás után, kirúgta Czeglédy Gergőt a BKK felügyelőbizottságából.
10 gyanúsított
Az óbudai korrupciós ügynek jelenleg 10 gyanúsítottja van. A hivatalos közlemény szerint, egy férfi – két reklámtevékenységet folytató gazdasági társaság ügyvezetőjeként – cégei felhasználásával több mint százmillió forintot fizetett az alpolgármesternek azért, hogy hivatali helyzetét felhasználva közbenjárjon a reklámberendezések fennmaradásához, további reklámcélú használatához, illetve hasznosításához szükséges engedélyek és hozzájárulás megadása érdekében.
Megszólalt Gyurcsány Ferenc
Az ügyben megszólalt Gyurcsány Ferenc is, aki a Facebook-oldalán azt írta szerinte a polgármester őrizetbevétele „egy sok-sok hónapja tartó, sok-sok évvel ezelőtti ügyben zajló nyomozás során nyilvánvaló politikai provokáció és aljasság.”
Politikai okok?
Ezt azzal indokolta, hogy jelen esetben nincs szó tettenérésről. A DK elnöke szerint az előzetes letartóztatás egyik feltétele sem állná meg a helyét Kiss László ügyében. “Ilyen esetben a kényszerintézkedés valójában arra szolgál, hogy megtörje, megfélemlítse, megalázza a gyanúsítottat” – írta közösségi oldalán Gyurcsány Ferenc, aki biztos abban, hogy politikai oka volt a dolognak.
Kiemelt kép: Óbuda-Békásmegyer Polgármesteri Hivatal