Talán ismered az érzést: próbálsz egészségesen étkezni és kerülni a rossz ételeket, de a rengeteg, egymásnak ellentmondó információ összezavar. Mégis, kinek higgy, amikor mindenki mást mond?

A táplálkozással kapcsolatos tévhitek és tudományos tények között sokszor nehéz különbséget tenni, de most segítünk eligazodni. Olvashatsz arról, miért vegyél nyugodtan zöldséget a multiban, és hogyan talált vetélytársa a tejsavó a Naturize barnarizs-fehérje porban.

Hogyan válassz a tanácsok közül?

Az emberi test rendkívül alkalmazkodó. Ez azt jelenti, hogy sokféle ételt elfogyaszthatunk, anélkül, hogy azonnal éreznénk, ha negatív hatása van. A helytelen étkezési szokások rendszerint hosszú távon okoznak komoly egészségügyi problémát. Ezért indokolt az óvatosság.

Olyan szakembereket tanácsait kövesd, akik tudományos alapokra és kutatásokra támaszkodnak, nem állítják, hogy valami 100 százalékig biztos. Pontosan tisztában vannak azzal, hogy a tudományos ismeretek folyamatosan fejlődnek. Nem akarnak megvenni, nem akarnak mindenáron eladni neked valamit.

Nézzük a tényeket és a tévhiteket!

Ahhoz, hogy megértsd, mi az, ami valóban egészséges, és mit érdemes kerülni, hoztunk néhány gyakori tévhitet és igazolt tényt. Némelyiket talán te is hallottad.

Sokan mellőzik például a teljes kiőrlésű gabonákat, tartva a lektinektől és fitátoktól. Pedig ez az aggodalom nem indokolt. A rostok és tápanyagok, amelyet tartalmaznak, alapvetőek az egészséges emésztés szempontjából.

Áldozatul estek a gyümölcsök és a zöldségek is

A gyümölcsöket megbélyegezték azzal, hogy hizlalnak. Pedig a bennük lévő cukor nem ugyanaz, mint a finomított cukor. Hatalmas mennyiséget kellene belőlük felfalni ahhoz, hogy valóban problémát okozzanak. Ráadásul tele vannak vitaminokkal, antioxidánsokkal és rostokkal, ezért érdemes őket beépíteni az étrendbe.

Függetlenül attól, hol szerzed be, a zöldségek fogyasztása minden formában előnyös. Ha csak multiban jutsz hozzá, az is jobb, mintha teljesen elhagynád az étrendedből.

Mi a helyzet a barnarizs-fehérjével?

Sokan úgy gondolják, hogy csak az állati eredetű fehérjék hatékonyak az izomépítésben, de a kutatások más igazolnak.

A minőségi barnarizs-fehérje mind a kilenc esszenciális aminosavat tartalmazza, és ugyanolyan hatékony, mint a hagyományos tejsavó. Az allergénektől mentes, vegán alternatíva ráadásul ideális mindenkinek, aki természetes és könnyen emészthető fehérjeforrást keres.

Szomorú lenne, ha valamit csak azért ennél vagy nem ennél, mert valahol, valaki azt tanácsolta egy házi videóban. Ha felébred benned a kétely, inkább szánj rá pár percet és olvass utána! Meg fogsz lepődni, mennyire eltérhet a valóság az áltudományos hírektől.

De most már nem féltünk. Néhány ilyen felfedezés után te is rögtön felismered majd, hogy egy-egy állítás mögött valódi szakértelem húzódik, vagy jobb, ha továbbgörgetsz.


Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a rizsfeherje.hu oldalt működtető cég.