Pénteken délelőtt elhagyhatta a budapesti börtönt Kiss László DK-s polgármester, akit tavaly augusztusban tartóztattak le korrupciós gyanú miatt. Óbuda vezetőjének első útja a Polgármesteri Hivatalba vezetett, ahol helyetteseivel átbeszélték a folyó ügyeket. És 9 hónap után ott találkozott először családjával. Kiss László a gyerekeivel való találkozásról készült fotót közösségi oldalán is megosztotta.
Nem mond le
„Nincs okom arra, hogy lemondjak” – mondta Kiss László, Óbuda DK-s polgármestere az ATV Egyenes beszéd című műsorában kedd este. A hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsított polgármestert kilenc hónap után, múlt hét pénteken engedték ki a börtönből. Arra a kérdésre, hogy az őrizetbe vétel után miért nem mondott le a polgármesteri tisztségéről, Kiss László azt válaszolta, úgy gondolja, nincs erre oka. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Kollégái helyettesítették
„Azért az nem úgy működik, hogy egy abszurd diktatúra hazugságokat legyárt, és majd egy politikus, aki felelősen végzi a dolgát, lemond. Ez nem így működik. Ha lemondanék, akkor azok nyernének, akik úgy gondolják, hogy embereket kell illegálisan megfigyelni, családokat kell megfélemlíteni” – mondta. A polgármester szerint kiváló emberek dolgoznak a 3. kerületi önkormányzatnál, akik az előzetes letartóztatása alatt megoldották azokat a feladatokat, amiket ő nem tudott személyesen ellátni.
Hirdetés
Csodálatosan felújított lakás Újbudán, az Etele Plaza és az MOL Campus közelében, nem messze a Duna-parttól. Alkalmi ár: 68,5 MFt. Készpénzes vásárló esetén alkuképes az ár! A részletekért kattints az alábbi képre!
Jogaiban korlátozták
Az elmúlt 9 hónapban a munkájával kapcsolatban két hiányérzete volt: nem vehetett részt a képviselőtestületi üléseken, és fogadóórákat sem tarthatott. Szerinte ez ebben jogellenesen akadályozta az ügyészség. „A mai napig, jogászként sem tudok magyarázatot adni arra, hogy milyen jogon lehet valakit úgy korlátozni a politikai jogaiban, hogy nem áll közügyektől való eltiltás hatálya alatt. Velem ezt tették”.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Szivárogtatott az ügyészség?
A polgármester szerint az ellene folyó eljárás „minden tekintetben elfogadhatatlan és illegitim”, állítása szerint az ügyészség akadályozta a családjával való kapcsolattartását, anélkül, hogy ennek bármilyen nyomozati relevanciája lett volna. Azt is sérelmezte, hogy szerinte az ügyészségről kikerült az az információ, hogy mikor fog találkozni a családjával, és erre a napra „odaszervezték” a kormánysajtót a börtönhöz.
Nyomást gyakorolhattak a bíróságra
Óbuda polgármestere arról is beszélt, hogy szerinte a Fidesz nyomást próbált gyakorolni a bíróságra az ügyében. Úgy fogalmazott: „Erős érzésem van, hogy a bíróságra is próbált a Fidesz nyomást gyakorolni, de azt gondolom, hogy ma már sem a bíróságon, sem az országban nem ugyanaz a helyzet, mint ami fél évvel ezelőtt, vagy akár három hónappal ezelőtt volt.”
Abszurd folyamat
„Zajlik egy olyan abszurd folyamat, aminek azt gondolom, hogy hatalmas bukás a vége. Az én ügyemet egy más politikai helyzetre találták ki, arra a politikai helyzetre, amikor más politikusokat kell megfélemlíteni. Én tartok tőle, hogy ezeket az eszközöket Magyar Péterrel szemben, vagy másokkal szemben is alkalmazni fogják. Ne legyen ebben igazam” – mondta Kiss.
A lakásába jegyezték be a céget
Óbuda polgármesterét tavaly augusztusban tartóztatták le korrupciós vádakkal. A gyanú szerint székhelyhasználatot biztosított a házában egy olyan cégnek, amiben a felesége mellett egy olyan személy is ügyvezető-tulajdonos volt, aki egy másik cégével többmilliós megbízásokat kapott az óbudai önkormányzattól Kiss polgármesterré választása után. Nemcsak a polgármestert tartóztatták le az ügyben, nem sokkal a júniusi önkormányzati választás után a kerület korábbi MSZP-s alpolgármestere, Czeglédy Gergő is börtönbe került.
Túlárazott szerződések
A hatóságok azt állítja, hogy az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért.
Szívességi székhelyhasználat
Zamecsnik Péter, Kiss László ügyvédje az eset után azt állította, hogy a cégnek, amelyben a polgármester felesége és a család barátja közös tulajdonos volt, semmi köze a büntetőügyhöz, ez a cég semmilyen szerződést nem kötöttek az önkormányzattal. Szerinte mindössze annyi történt, hogy a cég szívességből egy rövid ideig Kiss Lászlóék házába volt bejegyezve, a gyanúsítás időszakában viszont már más székhelye volt, a cég pedig elvégezte azt a munkát, amire megbízást kapott az önkormányzattól. „Az más kérdés, hogy nem olyan áron, mint ahogy azt az ügyészség gondolja. De nem a szocializmusban élünk, nem hatósági fix árak vannak” – mondta a polgármester ügyvédje. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: Kiss László – Forrás: Facebook