Ha te is gyakran jársz esküvőkre, akkor már bizonyára találkoztál azzal a kis asztali kiegészítővel, amelyet a tányér elé raknak, és az illető neve szerepel rajta. Igen, ez az esküvői ültetőkártya, ami egy végtelenül egyszerű, de annál hasznosabb találmány.

Sokan haza is viszik ezt a kis kelléket a lagzi után, és később, ha előkerül egy doboz rejtekéről, sok szép emléket idézhet fel. Ezért nem mindegy tehát, hogy milyen stílusban készül ez a biléta.

Amennyiben épp a saját esküvődre készülsz, akkor mindenképp nézd meg a Place of Cards esküvői ültetőkártya sablonjait, és tervezz magadnak személyre szabott változatot, hidd el, ez sokat hozzáad majd a nagy nap fényéhez. Mutatjuk is a részleteket!

Az ültetőkártya lényege

Az ültetőkártyák ideje előtt az volt a szokás, hogy a násznép az esküvő után berohant a terembe, majd mindenki, ahol tudott, leült. Általában a tányérra borított, keresztbe tett szalvéta jelezte, ha egy hely foglalt.

Nem egy konfliktust okozott ez a módszer régi jó barátok, ismerősök, családtagok között, sértődéshez is vezethetett, ha valaki a menyasszonyi asztaltól távolabb ülhetett csak le, mert későn érkezett.

Ám ma már az egyszerű kis ültetőkártyákkal orvosolni lehet ezt a problémát, így mindenki pontosan oda fog leülni étkezni, ahol a nevét látja. De nemcsak ezért praktikus ez a találmány! Igazi dísze lehet az ünnepi asztalnak, kiegészíti az ott fellelhető dekorációt is, továbbá a későbbiekben emlékfelidéző tárgy is lehet.

Mi kerüljön az esküvői ültetőkártyára?

A kártyákat manapság teljesen egyénire lehet szabni: nem egy fehér alapú kártyáról beszélünk, ahol fekete sablonos betűkkel szerepel egy név. A Place of Cards oldalán betűtípust, betűméretet és betűszínt is megadhatunk, kiválaszthatjuk azt is, milyen mintázattal készüljön az elem, mi kerüljön még rá.

A legcélszerűbb az asztalszámot is feltüntetni a név alatt – ehhez viszont készíteni kell egy külön táblát is a bejárathoz a vendéglistával. Modern és jól átlátható ez a módszer manapság, sokan élnek vele.

De más egyéb információt is felírhatunk még a kártyára, ha a fent említett oldalról rendeljük meg a bilétákat: itt kicsi ikonokat fogunk találni, amelyekkel még személyesebbé tehető a tárgy.

Példák az ikonok használatára

A lakodalmakon sokféle ételt szolgálnak fel: van leves, olykor pörkölt, végül gusztusos sültestálból válogathatjuk össze a finomságokat. A sort a torta és a sütemények zárják. Máshol mások a szokások – ilyen esetben például a pincérek dolgát segíti, ha látják, melyik kártyán milyen ikon szerepel: akién csirkét látnak, csirkehúsból, akién marhát, marhahúsból kapja majd az ételt.

De ha megnézzük, látunk menyasszony és vőlegény ikont is az oldalon – ezzel jelezhetjük például, hogy ki kinek a vendége. Fiatalos esküvőkön ezáltal is egy remek alkalmat teremthetünk az ismerkedésre – a pár barátai talán itt szeretnek egymásba. Ki tudja?

Nagyon sokféle ikon található még az oldalon – érdemes ezeket is alaposan átböngészni a rendelés leadása előtt: egyedi, különleges esküvői ültetőkártya hozható így létre!

Ez a cikk szponzorált tartalom, megrendelő a placeofcards.com oldalt működtető cég.