Eldugult a lefolyó, az interneten keresünk egy szerelőt, kijön, megcsinálja, majd kiállít egy 700 ezer forintos számlát. Nyilvánvaló átverés történt, a hatóságok mégsem tesznek semmit. Az eddigi beszámolók szerint a rendőrség, a NAV és a Fogyasztóvédelmi Hatóság is lényegében leszarja az áldozatokat, mondván: a munkát elvégezték, számlát kaptak róla. De ilyen alapon ha egy vállalkozó 10 milliós számlát állít ki egy kisebb dugulás elhárítása után az is rendben van a magyar hatóságok szerint?
Duduláselhárító hiénák
Egyre többen panaszkodnak a hiéna duguláselhárító cégekre, amelyek irreális árakkal terrorizálják a megrendelőket. A végösszeg sokszor csak a munka elvégzése után derül ki. Behazudják, hogy egy méter cső tisztítása 20 ezer, kiszállási díj 50 ezer és számos kamudíjat számolnak fel. A végösszeg pedig 5-6 ezres lesz. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Hazudozó vállalkozók
Az átvert megrendelőknek sokszor számlát sem adnak, behazudják, hogy a biztosító mindent fizet. Később persze kiderül, hogy a biztosító nem fizeti ki a túlárazott számlákat, a csaló cégek pedig egy idő után felszívódnak, eltűnnek.
Szigethalom és a 21. kerület
A Telex nyomozása szerint a csaló duguláselhárító cégek közül több is Szigethalmon és a 21. kerületben van bejelentve. A rendőrség tud a jelenségről de az egyik károsultnak azt írták, hogy “a kért és kifizetett duguláselhárítási munkát a cégek elvégezték, ezért ha a szolgáltatással vagy a túlárazással kapcsolatban van panasz, azt polgári peres úton lehet érvényesíteni.”
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Magára hagyták az áldozatokat
A NAV olyan adatokat kér a csaló cégekről, amelyeket nem tudhatnak az átvert emberek. Ilyen például a csaló cég ügyvezetőjének az anyja neve. Ezt honnét tudná bárki? Pedig az egyik átvert megrendelő feljelentését ennek az adatnak a hiányában utasította el az adóhatóság. A Telex kereste a Fogyasztóvédelmi Hatóságot is, de ők még csak nem is válaszoltak a sajtó kérdéseire. Úgy tűnik minden hatóság magára hagyta az áldozatokat, szarnak rájuk.
Folyamatosan nő a túlárazott munkák száma
A probléma súlyos, a lap munkatársai megkeresték a biztosítókat is. Az Allianznál azt tapasztalják, hogy folyamatosan nő azoknak a kárügyeknek a száma, ahol az ügyfeleik indokolatlanul magas összegű számlát kapnak duguláselhárítást végző cégektől – mondta Borbély Krisztián, az Allianz Hungária kárrendezési igazgatóságának vezetője.
A biztosító nem mindent fizet
Az ügyfeleiknél leggyakrabban előforduló túlszámlázott tételek közé tartozik a duguláselhárítás méterben feltüntetett mennyisége, valamint alapdíj felszámítása. Borbély azt is elmondta, hogy a biztosító minden esetben csak a szerződési feltételekben meghatározott indokolt helyreállítási költséget tudja az ügyfeleinek megtéríteni.
Következmények nélküli ország
Jelenleg a csalók állnak nyerésre. Ha sokan keresik őket, eltűntetik a weboldalakat, megszűntetik a telefonszámaikat, felszámolják a cégüket, lényegében elérhetetlenné válnak. A hatóságok nem tesznek semmit, így könnyen előfordulhat, hogy nemsokára majd sokmilliós számlákkal terrorizálják a csaló duguláselhárítók az ügyfeleiket, mert tudják: semmilyen következménye nem lesz annak, hogy másokat hülyére vesznek. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: illusztráció