A Szombathelyi Járási Ügyészség segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt emelt vádat egy Vas vármegyei nővel szemben, aki végignézte, ahogy két 3 éves gyermek fuldoklik egy apartman medencéjében. 

A gyermekével fürdött

A vádirat szerint a megvádolt nő 2022 júliusában egy horvátországi apartman udvarán lévő medence mellett tartózkodott, mert abban fürdött kiskorú gyermeke, miközben a medencébe szintén az ingatlanban nyaraló szülők felügyelete és úszást segítő eszköz nélkül bement a hároméves ikerpár, akik jól láthatóan nem tudtak úszni. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.

Nem segített a piciknek 

Az ikrek 30 másodperc elteltével fuldokolni kezdtek, majd az oxigénhiány miatt eszméletvesztéshez közeli állapot és tájékozódási zavar lépett fel náluk, amit a nő, néhány méter távolságból figyelt, azonban annak ellenére nem nyújtott és nem hívott segítséget a kiskorú sértetteknek, hogy életüket közvetlenül veszélyeztető helyzetben voltak.

Megkezdték az újraélesztést 

Az ikrek szülei – a kiskorú sértettek medencébe menetelét követően – másfél perc múlva értek a medencéhez, észlelték a gyermekek állapotát, őket azonnal kiemelték a vízből és megkezdték az újraélesztésüket, amit később a helyszínre érkező mentők sikeresen folytattak.

Vádat emeltek 

A Szombathelyi Járási Ügyészség segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt emelt vádat egy Vas vármegyei nővel szemben, A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: illusztráció