Újabb hátborzongató részletek láttak napvilágot a fővárosi beteghordóról, aki a gyanú szerint nemcsak temetőket fosztott ki, de emberi húst is evett. A 30 éves S. Zsoltot éppen a barátnőjétől hazafelé tartva fogták el a rendőrök. Jelenleg nyomkövetővel, az édesanyja vidéki otthonában várja a sorsát.
Emberi testrészeket tárolt
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Életvédelmi Osztálya egy lakossági bejelentés után csapott le a Budai Irgalmasrendi Kórház beteghordójára. A bejelentő szerint a férfi otthonában emberi testrészeket tárolt. Mint kiderült, a gyanú sajnos megalapozott volt: a férfi valóságos horrorgyűjteményt halmozott fel. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
Elhagyott temetőket fosztott ki
S. Zsolt megszállottan rajongott az anatómiáért és a patológiáért. Kezére csontváz formájú tetoválást varratott, és korábban az orvosi egyetemre is jelentkezett, de nem vették fel. Bizarr szenvedélyének kiélésére elképesztő módszereket választott. Korábbi munkahelyeiről emberi testrészeket tulajdonított el, valamint Észak-Magyarországon és Szlovákiában elhagyott temetőket keresett fel, ahol holttesteket ásott ki, hogy a koponyákat és csontokat hazavigye.
Senki nem hitt neki
Bár a férfi szűk környezetének beszélt a „hobbijáról” és fotókat is mutatott a gyűjteményről, ismerősei többnyire azt hitték, csak felvág és hazudik. Zárkózott embernek ismerték, de a valóság minden képzeletet felülmúlt. A leggyomorforgatóbb részletre a kihallgatások során derült fény. S. Zsolt elismerte, hogy valóban evett emberhúst, köztük egy ellopott emberi szívet is megkóstolt.
Megkóstolta az emberi szívet
A szakértők szerint a temetőkből kiásott, bomlásnak indult tetemekből nem fogyaszthatott, mert az abból származó anyagok mérgezőek az emberi szervezet számára. A nála talált szív azonban egy korábbi munkahelyéről, egy vidéki klinikáról származott – írja a Blikk. A férfi beismerte, hogy egy igazságügyi orvostani boncolás után, miközben a holttestet a kórház hűtőkamrájába szállította, titokban levágott egy darabot a szívből, amit később elfogyasztott. Vörös Gábor patológus a lapnak elmondta, hogy a boncolások során minden szervnek szigorú rend szerint vissza kell kerülnie a holttestbe (vagy hivatalos nyilvántartásba vétel után az oktatásba), így a gyanúsított kizárólag teljesen illegálisan, titokban juthatott hozzá a szervhez.
Még a nyomozás elején járnak
Varga-Kész Mónika rendőr alezredes, az NNI szóvivője közölte, hogy szakértők bevonásával vizsgálják a maradványok pontos származását. A rendőrség a helyszíneket egyelőre titokban tartja a nyomok védelme érdekében. Ráadásul nem biztos, hogy a férfi által megjelölt összes elhagyott temető helyszíne valós. A Budai Irgalmasrendi Kórházból azóta azonnal elbocsátott beteghordót jelenleg bűnügyi felügyelet alá helyezték, így az édesanyja házát csak nyomkövetővel a lábán, engedéllyel hagyhatja el. A hatóságok gőzerővel vizsgálják, hogy az intézményben töltött ideje alatt hozzáférhetett-e újabb testrészekhez. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép: a férfi elfogása

