Múlt pénteken éles kézigránát robbant fel egy kormánytisztviselő kezében a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén, ketten súlyosan megsérültek. Egy 29 éves nőt életveszélyes sérülésekkel szállítottak a Honvédkórházba. Másnap kiderült, a kormánytisztviselő kezében egy kézigránát robbant fel, mindkét felső végtagját elveszítette, továbbá arcsérülést is szenvedett. A másik sérült a kiképzőkatona volt. Őt Veszprémben ápolják. 

A Miniszterelnökségen dolgozik

A baleset körülményeit vizsgálják, nem tudni, hogy műszaki hiba vagy pillanatnyi elbizonytalanodás okozta a tragédiát. A sérült nő a közigazgatásban dolgozóknak szervezett, Adaptív Védelem elnevezésű programban vett részt. Az RTL Híradónak megerősítette a Miniszterelnökség, hogy Gulyás Gergely minisztériumán dolgozik a megsebesült nő. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.

Hősnek tekintik a sérült nőt 

A mindkét kezét elveszítő 29 éves titkárnő zongorázott és egy fitnesziskolában is képezte magát az egyetemi tanulmányai után. Orbán Viktor hétfőn a parlamentben sajnálatát fejezte ki az áldozatok felé, illetve hangsúlyozta, hogy „szörnyű balesetről és súlyos emberi tragédiáról van szó”. A kormányfő kiemelte: „Hősnek tekintjük a hölgyet, aki elvesztette a két karját. Nemcsak most, hanem a jövőben is minden segítséget megadnak az érintetteknek”. 

Nézd meg új munkatársunk, Rex Százados friss videóját! Meglepő szempont került elő Dudás Miki meggyilkolásával kapcsolatban.

Megkérdőjelezhető az önkéntesség

“Megkérdőjelezhető, hogy mennyire önkéntesen vesznek részt a közigazgatásban dolgozók a számukra szervezett katonai gyorstalpalón, a tavalyi év elején meghirdetett adaptív védelmi programban” – mondta a 24.hu-nak Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök.

A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Kirúgták a képzett honvédeket 

„Vannak levelek a birtokomban, amelyek arról szólnak, hogy “nagyon melegen ajánlott” a kormánytisztviselőknek részt venni ebben a programban”. A Tisza Párt szakérője szerint “a jól felkészült, tapasztalattal rendelkező tiszteket, altiszteket kirúgták a Magyar Honvédségtől, és most létszámot szeretnének produkálni legalább a tartalékos rendszerben, és minden követ megmozgatnak azért, hogy a miniszterelnöknek azt tudják jelenteni, hogy milyen sikeresek vagyunk, mennyi ember jelentkezett”.

“Éles gránáttal játszanak”

A kormány látványosan támogatja a katonáskodást, rengeteget költ a Honvédség népszerűsítésére, ehhez kötődik az Adaptív Védelem is. A 444.hu forrásai szerint a honvédségnél többen nem értik, „miért játszanak az irodisták éles gránáttal annyi kiképzés után, mint amit őt kaptak”. A programot a Honvédelmi Minisztérium szervezte, de a balesetért senki sem vállalt felelősséget. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 341 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: újgörögdi gyakorlótér – Forrás: honvedseg.hu