Drámai körülmények között ért véget egy 71 éves idős férfi felkutatása Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében. Bár a hatóságok és az önkéntes mentőcsapatok hatalmas erőkkel, szárazföldön és levegőben is azonnal a keresésére indultak, az életét már nem tudták megmenteni.
Eltűnt a 71 éves férfi
Szombat délelőtt 10 órakor futott be a segélykérés a Mezőkövesdi Rendőrkapitányságra, miszerint egy 71 éves helyi férfi autóba ült, majd ismeretlen helyre távozott. Mivel a hozzátartozók semmit nem tudtak róla, azonnal keresni kezdték. A rendőrség első körben a férfi járművét igyekezett lokalizálni, és a kutatásba azonnal bevonták a környékbeli civil mentőerőket is. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
Mozgósították a mentőcsapatot
A rendőrség felkérésére a Szomolyai Önkéntes Tűzoltó Egyesület is bekapcsolódott a kutatásba. „A megkeresést követően azonnal megkezdtük az akció megszervezését, és a gépezet mozgásba lendült. A Szomolya/Erdő földi egységünk három fővel azonnal felkészült és megkezdte a vonulást a keresési cím felé” – számolt be a drámai órákról a Szomolyai ÖTE.
Quadokkal is keresték
Mivel a térség domborzati viszonyai rendkívül mostohák, az önkéntesek egy speciális terepjáró quadot is a helyszínre szállítottak, hogy a nehezen járható utakon se veszítsenek időt. Ezzel párhuzamosan a levegőből is megindult a felderítés: a Szomolya/Repülő légi egység felszállt, hogy a magasból pásztázza a vidéket, miközben a Tiszabábolna Önkéntes Tűzoltó Egyesület bajtársai is teljes felszereléssel a helyszínre siettek, hogy erősítsék a földi keresőcsapatokat.
Nehezen járható helyszínen találták meg a férfit

Megtalálták az autót, de a férfi sehol sem volt
A professzionális koordinációnak köszönhetően az eltűnt férfi autóját viszonylag gyorsan sikerült megtalálniuk a kutatóegységeknek. A gépkocsi azonban üresen állt, a 71 éves sofőrnek pedig nyoma veszett. Ekkor a mentőcsapatok az autó környezetére fókuszáltak, és megkezdték a sűrű, nehezen járható erdős terület szisztematikus átfésülését.
Úttörő munka a sűrű bozótban
A kitartó, közös kutatás végül sikerrel járt, és rábukkantak az eltűnt személyre – ám a történet sajnos tragikus fordulatot vett. A férfi életét a gyors beavatkozás ellenére már nem lehetett megmenteni. A megtalálás helyszíne ráadásul annyira megközelíthetetlen volt, hogy a mentőszolgálat munkatársai képtelenek lettek volna eljutni a testhez.
Nehezen tudták megközelíteni a helyszínt
„Mivel a terület rendkívül nehezen volt megközelíthető, egyesületünk tagjai és a tiszabábolnai önkéntes tűzoltók megtisztították az erősen fás, sűrűn bokros szakaszt. Ezzel biztosítottuk az utat az Országos Mentőszolgálat munkatársainak, hogy bejuthassanak megvizsgálni a személyt, majd ezt követően segédkeztünk a személy kihozatalában is” – tették hozzá az önkéntes tűzoltók. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
Kiemelt kép:

