Összehangolt akcióban csaptak le kommandósok egy békési rendőrnőre és a férjére. Az ügyben a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség összesen öt embert hallgatott ki gyanúsítottként. A rendőrnőt és két vásárlóját fogyasztással elkövetett kábítószer-birtoklás vétségével, a férjét és egy másik férfit pedig kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítanak. Az ügyészség videót is közölt a házaspár elfogásáról, amelyet cikkünk végén tudsz megnézni.
Drogot árult
A nyomozás adatai szerint a rendőrnő férje tavaly szeptembertől szerzett be kannabiszt egy Csongrád-Csanád vármegyei férfitól, hogy aztán továbbadja. A drogot otthonukban csomagolta egygrammos alufólia pakkokba, majd havi rendszerességgel adta el a munkahelyén egy kollégájának és egy másik ismerősének. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
Beismerték a bűncselekményt
A hatóságok kábítószergyanús anyagokat foglaltak le a házaspár lakásában, és minden érintettől vér- és vizeletmintát vettek, amelyek pozitív eredményt hoztak. A gyanúsítottak a kihallgatásuk során részben beismerték a bűncselekményt.
Letartóztatták őket
Az ügyészség indítványára a nyomozási bíró elrendelte a rendőrnő férjének és a másik, kereskedelemmel gyanúsított csongrádi férfinek a letartóztatását. A rendőrnő szolgálati jogviszonya időközben megszűnt.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Szigorított büntetés
Az ügyben a Büntető Törvénykönyv különbséget tesz a fogyasztással elkövetett birtoklás – ami vétség – és a kábítószer-kereskedelem között, ami már bűntettnek minősül, és jóval súlyosabb büntetést von maga után. Míg a fogyasztók bizonyos feltételekkel az elterelést is választhatják a büntetés helyett, ez a lehetőség a kereskedőkre nem vonatkozik. A szabályozást a júniusban hatályba lépett új drogtörvény több ponton szigorította. A rendvédelmi dolgozókat érintő bűncselekményeknél jellemző az ügyészségi nyomozás és a kommandósok bevetése; november közepén egy másik, Bács-Kiskun vármegyei rendőrt is elfogtak kábítószer-kereskedelem gyanújával. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.
A házaspár elfogása
Kiemelt kép:

