Mindenki tudja, hogy ma már minden utcasarkon van egy térfigyelő, a parkolókban pedig pláne. Ennek ellenére mindig vannak olyan idióták, akik azt gondolják menő fákat és táblákat kidöntögetve driftelgetni. Most egy kiskunhalasi BMW-s férfin röhög az internet népe, a mutatványáról készült videót a cikkünk alján nézheted meg.
Kiskunhalasi parkolóban nyomta a gázt
Egy sofőr úgy gondolta, hogy menő, ha autójával driftelget, és ehhez egy kiskunhalasi parkolót választott 2024. augusztus 4-én este. Ez a felelőtlen és veszélyes mutatvány annyira jól sikerült neki, hogy végül egy fának csapódott.
Majdnem elütött egy anyukát és a gyermekét
Két nappal később ugyanez az autó egy belvárosi gyalogos-átkelőhelyhez gyorsan közeledett, ahol egy anya és gyermeke haladt át éppen, akik észlelve az autóst megijedtek és megtorpantak. Az autósnak szerencsére sikerült lefékeznie, így nem történt nagyobb baj.
A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!
Kidöntött egy táblát is
Ezt követően azonban az autó visszatért a jól megszokott parkolóba, ahol ismét megmutatta képességeit. A veszélyes drift során ezúttal egy közlekedési táblát bombázott le. A férfi nem gondolta, hogy mutatványát kamerák is rögzítik, melyek fel is kerültek a közösségi médiára.
Felelőtlen sofőr
A kiskunhalasi rendőrökhöz érkezett feljelentést követően nem volt nehéz dolguk az egyenruhásoknak, mivel az autó rendszáma is felismerhető volt a felvételen. A felelőtlen sofőr is érezte, hogy lebukott, és nem várta meg, hogy a rendőrök becsöngessenek hozzá, hanem besétált a kapitányságra, ahol feladta magát és beismerő vallomást tett.
Eltiltották a járművezetéstől
A férfival szemben pénzbírságot szabtak ki, valamint több hónapra eltiltották a járművezetéstől. A zebrán történteket egy másik – még folyamatban lévő – eljárás keretén belül vizsgáljak a rendőrök.
Kamerák mindenhol
Úgy tűnik tehát, hogy nem érdemes autóversenyzéssel próbálkozni sehol. Szinte az egész ország be van kamerázva, jó eséllyel a szembejövő, vagy a mögöttünk haladó autóban is van kamera. Aki nem gondol arra, hogy a szabálysértését, vagy bűncselekményét rögzítik, az egy hülye.
Itt a videó a driftelésről
Kiemelt kép: részlet a fenti videóból