A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség az ítélet súlyosítását indítványozta azzal a férfival szemben, aki életveszélyesen bántalmazta az őt és családját szívességből befogadó munkatársát – derült ki az intézmény közleményéből. 

Befogadta a házába

A férfi 2024 májusában költözött be munkatársa házába élettársával és annak kiskorú gyermekével. A későbbi áldozat azonban hamar megbánta a döntését, mert munkatársa rendszeres italozása miatt már a hónap végén felszólította a családot a kiköltözésre, ami szóváltáshoz vezetett. Másnap este a vádlott ismét ittas állapotban tért haza, így amikor a sértett szóba hozta az elköltözést, újabb veszekedés és ezúttal dulakodás alakult ki közöttük. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Ütötte-verte jótevőjét 

A sértett a konfliktus elől a szobájába menekült, azonban a vádlott utána ment és többször megütötte, megrúgta, majd egy sodrófával is bántalmazta. A sértett végül másnap hajnalban tudott elmenekülni és a szomszédjától kért segítséget, aki mentőt hívott. 

Elégették a véres ruhákat 

A vádlott és élettársa ezt követően összepakoltak, a véres ruhákat elégették, majd elhagyták a helyszínt. A sértett a sorozatbordatörésen túl vér-és légmell-traumát, azaz életveszélyes jellegű sérülést is szenvedett a bántalmazás során. A vádlottat a Miskolci Törvényszék életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 3 év börtönbüntetésre és 3 év közügyektől eltiltásra ítélte. 

A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint a Telex, Blikk, Index vagy az RTL  és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

Fellebeztek az ítélet ellen 

Az ítélet ellen az ügyészség a büntetés súlyosítása, a vádlott és védője elsődlegesen felmentés, másodlagosan a büntetés enyhítése érdekében fellebbeztek. A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség a büntetés súlyosítására irányuló fellebbezést fenntartotta. Álláspontja szerint a törvényszék ítélete a büntetés céljainak nem felel meg, az sem az egyéni, sem az általános megelőzésre nem alkalmas. 

Életveszélyesen megsérült 

A büntetett előéletű vádlott súlyosan visszaélt szállásadójának bizalmával, amikor őt saját házában életveszélyesen bántalmazta, erre tekintettel a büntetés súlyosítása indokolt mind a szabadságvesztés, mind a közügyektől eltiltás tekintetében. Másodfokon az ügyben a Debreceni Ítélőtábla dönt.  A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: illusztráció