Szerda reggel rendőrök vitték el az egykori Megafon megmondóemberét, Szakács Istvánt. A propagandista a karaktergyilkos videóival vált ismertté, Szakács Istvánról annyit érdemes tudni, hogy mindenkit lejáratott, aki csak minimálisan is, de kritizálta Orbán Viktort vagy kormányát. Egyelőre nem lehet tudni, miért tartottak házkutatást Szakácsnál, az intézkedésről felesége adott hírt. 

Házkutatást tartottak 

„A férjem nem követett el erőszakos cselekményt. Mindössze hangot adott a felháborodásának, és azt mondta: ha Orbán Viktort jogtalanul elviszik, azt mi sem fogjuk szó nélkül hagyni. Ma reggel 6 órakor hét rendőr jelent meg az otthonunkban. Házkutatást tartottak, majd elvitték a férjemet. Feleségként ezt felfogni is nehéz. Számomra ez a mai Magyarország egyik legmegrázóbb képe – erről posztolt Szakács István megafonos influenszer felesége – írja a hang.hu.

Letartóztatták a megafonost

Azt egyelőre nem közölték a hatóságok, hogy miért tartottak házkutatást Szakács Istvánnál, illetve mivel gyanúsítják a megafonos influenszert. Szakács nem sokkal felesége bejegyzése előtt annyit írt az oldalán, hogy „letartóztattak”. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Hét rendőr szállt ki 

“Ma reggel letartóztatták és elvitték Szakács Istvánt. Hét rendőr járt náluk, házkutatást is tartottak. A bűne – talán – csak annyi, hogy Orbán Viktor mellett áll. És hogy 147 ezer követője van. Szakács István politikai fogoly. A rezsim túllépi a határokat, a nemzeti ellenállást azonban soha nem tudják felszámolni. Politikai és jogi védelmet a politikai fogolynak!” – írta közösségi oldalán Szentesi Zöldi László jobboldali publicista. 

Lejáratóvideókat gyártott 

A legjelentősebb botrányok Szakács István körül általában a személyeskedő hangvételű, egyes politikai szereplőket vagy közszereplőket célzó kampányaihoz kapcsolódnak. Kritikusai szerint az általa gyártott tartalmak nem riadnak vissza a karaktergyilkosságtól és a kontextusból kiragadott idézetek használatától sem, ami miatt több alkalommal is a sajtóhelyreigazítási viták vagy a nyilvános csörték középpontjába került. Különösen nagy port kavartak azok a videói, amelyekben civil szervezeteket vagy a kormányzati intézkedéseket bíráló szakembereket igyekezett hitelteleníteni, amit a közvélemény egy része a szólásszabadság és a kulturált politikai vita durva megsértéseként értékelt.

A súlyos beteg Karsai Dánielt is sértegette 

Szakács neve két éve lett szélesebb körben is ismert, amikor a gyógyíthatatlan ALS-betegségben szenvedő, azóta elhunyt Karsai Dániel alkotmányjogásznak azt ajánlotta, hogy vegyen be két doboz Xanaxot.  A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: Szakács István – Forrás: Facebook