Kedden délelőtt rendkívüli riadalom alakult ki a nagykanizsai Kőrösi-iskola környékén: rövid idő alatt mentőautók sora érkezett a helyszínre, sőt még egy mentőhelikopter is leszállt, miután több tucat diák hirtelen rosszul lett. 

Rosszul lettek a gyerekek 

38 gyermek lett rosszul, néhányan hányingerre panaszkodtak. A Facebookot ellepték az aggódó szülők és hozzátartozók üzenetei. A Kőrösi-iskola osztályainak Facebook csoportjaiban is egymásnak adják az információkat a szülők.Az egyik szülő a tények.hu-nak azt mondta, hogy klórgáz-szivárgásról szólnak a hírek. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

El kellett hagyni az épületet 

Az 1. a osztályból négy gyermeket kivéve az összes tanulónál jelentkezett valamilyen tünet, nem voltak jól, amiért 14 mentőt hívtak. A 4. és 6. osztályos gyermekei szerencsére jól vannak, társaikkal együtt az udvaron tartózkodnak. Most szellőztetik át az épületet.

Meghalt az M1 Híradó műsorvezetője, Kontra György. Mi történt vele? Kattints az alábbi videóra!

 

 

Émelyegtek és köhögtek 

A gyerekek minden előzmény nélkül kezdtek el köhögni, egyesek émelygésre is panaszkodtak. A szokatlan tünetek miatt a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mobillaborja is kivonult, hogy megvizsgálja a lehetséges forrásokat. Kósi Zsolt szóvivő tájékoztatása alapján a szén-monoxid jelenlétét sikerült kizárni, így más eredet után kutatnak.

A forgalmas napokon már 200 ezernél is többen olvassák a Kékvillogó.hu hírportált. Ezzel Magyarország Top 11 hírportálja közé kerültünk. Olyan portálokkal vagyunk egy listán, mint az Origo, Index, Telex, Blikk, 24.hu vagy az RTL KLUB és a TV2 weboldalai. Köszönjük, hogy most Te is minket olvasol! Részletek itt. A legfrissebb cikkeinket ide kattintva éred el!

A folyosón lettek rosszul

A zabol.hu szerint összesen 38 diákot érintettek a tünetek, többen hányingerrel küzdöttek. Egy másik tanú szerint a gyerekek és pedagógusok egy adott folyosón egyszerre kezdtek heves köhögésbe, de a legtöbb beszámoló szerint nem éreztek jellegzetes szúrós szagot, ami megnehezíti a gyanús anyag beazonosítását. A Kékvillogó legfrissebb híreit ide kattintva éred el! A Facebookon már 342 ezernél is többen követnek minket.

Kiemelt kép: illusztráció