Egy héten át küzdöttek az életéért az intenzív osztályon, ennek ellenére meghalt az a 22 éves nyíribronyi fiatalnak, aki a Nyíregyházi Rendőrkapitányság fogdájában próbált véget vetni az életének. A kábítószer-kereskedelem gyanújával őrizetbe vett, súlyos pszichiátriai betegséggel küzdő D. R. Krisztián a pólójával akasztotta fel magát a cellájában.
Drogot találtak az otthonában
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint augusztus 11-én reggel a nyíregyházi nyomozók a Jonatán Közterületi és Támogató Alosztály munkatársaival közösen intézkedtek a 22 éves férfival szemben. A nyíribronyi ingatlanban tartott házkutatás során a fürdőkád borítása mögött 453,3 gramm fehér, kristályos kábítószergyanús anyagot, precíziós mérleget, porciózó kanalat és tasakokat foglaltak le. A hatóságok kábítószer-kereskedelem gyanújával vették őrizetbe a fiatalt, valamint lefoglalták személyautóját és másfél millió forintját. A Kékvillogó hírportált a friss adatok szerint milliók olvassák! A korrupt politikusokról, bűnözőkről és a hőstetteknek felérő életmentésekről, példamutató önfeláldozásról szóló legfrisebb híreket ide kattintva éred el.
Gyógyszeres kezelés alatt állt
Az orvosi dokumentumok tanúsága szerint a fiatalember 2024 óta bipoláris affektív zavarban és súlyos depresszióban szenvedett, rendszeres pszichiátriai kezelésre és szigorúan felírt gyógyszerekre (Mirzaten, Lorenxil, Lamolep) volt szüksége, korábban pedig már volt öngyilkossági kísérlete is.
Figyelmeztették a nyomozókat
„Mondtuk a rendőröknek már a házkutatáskor, hogy a fiunk orvosi kezelés alatt áll. Átadtuk a gyógyszereit és a papírjait is a nyomozónak, figyelmeztetve őket, hogy ha nem szedi a gyógyszereit, hangokat hall. Még kora délután is bementem a kapitányságra, hogy szóljak a fogdaőröknek, de azt mondták, hazamehetek, úgysem láthatom” –mondta a frissmedia.hu-nak az férfi édesapja, aki hivatalos feljelentést tett a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészségen.
Újraélesztették a mentők
A fiatalembert egyedül helyezték el a fogdában. Augusztus 11-én este fél kilenckor értesítették a családot a felfoghatatlanról: a férfi a cellájában a pólójával felakasztotta magát. A kiérkező mentők hosszas küzdelem után, mintegy 45 perc elteltével tudták csak újraéleszteni, ám az agya legalább 15 percig teljesen oxigénhiányos állapotban volt.
Megnyugvást szeretne a család
A fiatal férfit egy héten át lélegeztetőgépen tartották az intenzív osztályon, de a szervezete feladta a harcot. Az édesapa nem bosszút, csupán tisztánlátást és megnyugvást szeretne: „Nem vádaskodni akarok senki ellen, egyszerűen válaszokat keresek. Azt szeretném, hogy más beteg ember ne járjon így, mint az én fiam. Egy életerős, állatkedvelő fiú volt, tizenkét borjúért felelt otthon. Ami nekem fáj, azt nem érzi más, csak az, aki beleesik ebbe a helyzetbe.” A Kékvillogó hírportált a friss adatok szerint milliók olvassák! A korrupt politikusokról, bűnözőkről és a hőstetteknek felérő életmentésekről, példamutató önfeláldozásról szóló legfrisebb híreket ide kattintva éred el.
Van segítség!
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőket segítő, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot.
Kiemelt kép: illusztráció

